Co pomaga rzucić palenie?

Palenie to jeden z najbardziej rozpowszechnionych nałogów. Jednocześnie jest to bardzo szkodliwy nałóg – przede wszystkim negatywnie odbija się na zdrowiu, ale również wpływa na nasz wygląd czy samopoczucie. Mimo, że wszyscy palacze zdają sobie sprawę z konsekwencji nałogu, to jednak trudno jest się z nim rozstać. Wynika to z faktu, że palenie bardzo trudno jest rzucić. Co może być pomocne?

źródło: rzucaniepalenia.net

źródło: rzucaniepalenia.net

Oczywiście żeby rzucić palenie raz na zawsze niezbędna jest odpowiednia motywacja, wytrwałość i silna wola. Większość osób, które zdecydowały się rzucić nałóg, sięga po specjalne produkty, które pomagają zmniejszyć ilość nikotyny dostarczanej do organizmu. Jednocześnie rozwiązanie to pomaga przetrwać nikotynowy głód. Po jakie „wspomagacze” można sięgnąć?

źródło: aptekaslonik.pl

źródło: aptekaslonik.pl

Bardzo popularne są gumy do żucia i pastylki, które zawierają kompleks nikotyny. Uwalnia się ona stopniowo do organizmu i działa łagodząco na objawy odstawienia papierosów. Dostępne są również plastry nikotynowe. One również pozwalają do organizmu dostarczyć określoną dawkę nikotyny. Uwalniania jest ona przez określoną ilość godzin, co również pomaga zwalczyć głód nikotynowy. Takie plastry są poza tym bezpieczne dla organizmu.

źródło: mowimyjak.pl

źródło: mowimyjak.pl

Inna możliwość to e-papierosy. Działają one na zasadzie inhalatora. W zawartym płynie znajduje się nikotyna i inne substancje, które pod wpływem podgrzewania zamieniają się w gaz i mogą być wdychane. Istotne jest to, że poprzez e-papierosy dostarczamy do organizmu naprawdę niewielkie ilości nikotyny. Nie wydzielają też żadnych innych, szkodliwych substancji.

Dodaj komentarz