Jak ciekawie ozdobić ściany w przedpokoju?

W wielu mieszkaniach przedpokój staje się częścią otwartą na salon bądź kuchnię. Wtedy też niezwykle istotny staje się sposób jego urządzenia. Taki przedpokój musi być nie tylko wygodny, ale też ciekawy. Powinien łączyć się z aranżacją pozostałych wnętrz. Z pewnością na jego wygląd duży wpływ będzie miał sposób wykończenia ścian. Jakie mamy możliwości?

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Bardzo oryginalnym rozwiązaniem są tapicerowane panele, którymi można pokryć ściany. Bardzo zgrabnie będą współgrać z pufami w tym samym kolorze. Takie wykończenie sprawi, że wnętrze będzie się wydawało przytulniejsze i bardziej eleganckie. Do wyboru są oczywiście różne materiały oraz różne kolory. Taka ściana może być również przedzielona sporym, prostym lustrem, co sprawi ze przedpokój będzie wyglądał na przestronniejszy.

W przedpokoju sprawdzi się również ściana pokryta cegłą. Takie rozwiązanie pasuje do różnych aranżacji i sprawia, że wnętrze staje się bardzo eleganckie. Oczywiście cegłę można dobrać pod kątem swoich upodobań i wystroju pozostałej części mieszkania. Mamy cegły jasne, szare czy klasyczne – pomarańczowe. Cegła będzie ciekawie wyglądać wśród wyposażenia tradycyjnego – drewnianego oraz nowoczesnego.

źródło: urzadzamy.pl

źródło: urzadzamy.pl

Inną możliwością jest również fototapeta. Jest to idealne rozwiązanie, jeżeli w przedpokoju mamy szafę wnękową. Wtedy jej fronty można okleić fototapetą. Przedpokój stanie się nie tylko bardzo ciekawy, ale nabierze również głębi. Fototapeta pomaga skutecznie poprawić proporcje wnętrza. Każdy może zatem wybrać opcję, która odpowiada jego potrzebom.

Dodaj komentarz