Jak urządzić kolorową sypialnię?

Wiele osób uważa, że sypialnia powinna być wnętrzem stonowanym i spokojnym. Dominować powinny w niej neutralne, najlepiej jasne barwy, dzięki czemu wnętrze będzie przytulne i miłe dla oka. Tak urządzona sypialnia ma sprzyjać wypoczynkowi i relaksowi. Jednak w sypialni równie dobrze sprawdzą się kolory, szczególnie jeżeli mieszkańcy domu je lubią. Jak zatem można urządzić taką sypialnię?

źródło: extra-wnetrza.pl

źródło: extra-wnetrza.pl

Aby sypialnia spełniła swoją rolę i pomagała się odprężyć oraz wypocząć, nie można z kolorami przesadzić. Dlatego dobrym rozwiązaniem będzie wybranie odcieni pastelowych, które sprawią że wnętrze będzie delikatne i świeże. Osoby, które wolą zdecydowane barwy, mogą pomalować tylko jedną ze ścian. Stanie się ona ciekawą ozdobą sypialni i nada wnętrzu wyjątkowego charakteru. Oprócz tego można się również zdecydować na kolorową tapetę. Taki akcent kolorystyczny na pewno będzie mile widziany w sypialni.

źródło: czterykaty.pl

źródło: czterykaty.pl

Inną możliwością jest wprowadzanie kolorów do sypialni za pomocą dodatków. A w tej kwestii wybór jest ogromny. Kolorowe mogą być poduszki lub narzuta na łóżko. Pięknie będą się z pewnością prezentować kolorowe zasłony w oknie. Kolorowe mogą być obrazy na ścianie lub fotografie w ramkach.

źródło: budnet.pl

źródło: budnet.pl

Do sypialni idealnie nadaje się również kolorowy, miękki dywan. Wybrać można również inne barwne dodatki – lampkę nocną, świecznik, wazon. Ważne, by takie dodatki pasowały do siebie nawzajem. Warto też wybrać kolor, który w szczególności pasuje do stylu, w jakim została urządzona sypialnia.

Dodaj komentarz