Skąd się bierze nadwaga?

Problem z nadwagą dotycz coraz większej ilości osób, a w tym również dzieci. Jednak nic nie dzieje się bez przyczyny. Najczęściej to my sami wpływamy na taki stan, utrzymując bardzo złe nawyki żywieniowe. Nasz organizm nie magazynuje tłuszczu w sposób naturalny. Jeżeli dostarczamy mu odpowiednią ilość pokarmu, przerabia go na energię. Jeżeli jednak jemy za dużo, nie jest w stanie sobie poradzić z nadmiarem substancji i zaczyna je odkładać.

źródło: zdrowo-zyj.blogspot.com

źródło: zdrowo-zyj.blogspot.com

Jakich nawyków należy zatem się pozbyć lub zupełnie unikać?

Na pewno wyjątkowo złym nawykiem jest jedzenie w pośpiechu. Nasz organizm nie jest w stanie odpowiednio przetrawić takiego pokarmu. Nie jest on bowiem właściwie rozdrobniony przez jamę ustną. Później nasz żołądek ma do wykonania cięższą pracę i nadmiar substancji zacznie odkładać.

źródło: zdrowo-zyj.blogspot.com

źródło: zdrowo-zyj.blogspot.com

Inny zły nawyk, który sprzyja powstawaniu nadwagi to jedzenie przed telewizorem. Nie kontrolujemy wtedy ilości spożywanego pokarmu, gdyż skupieni jesteśmy na oglądaniu. Poza tym zazwyczaj są to posiłki i przekąski niezbyt zdrowe.

Kolejnym problemem jest prowadzenie siedzącego trybu życia. Związany jest on zazwyczaj z naszą pracą. Jeżeli zatem te 8 godzin musimy siedzieć przed komputerem, to należałoby po pracy znaleźć chwilę na jakieś ćwiczenia. Można uprawiać sporty lub choćby wyjść na spacer.

źródło: zdrowo-zyj.blogspot.com

źródło: zdrowo-zyj.blogspot.com

Bardzo zły nawyk dotyczy również jedzenia przed samym snem i o nocnych godzinach. Starajmy się nie jeść bardzo późno, ale równie ważne jest, by nie kłaść się spać zbyt późno ? organizm potrzebuje przecież odpoczynku.

Dodaj komentarz