Zdrowy uśmiech

Można powiedzieć, że uśmiech jest wizytówką człowieka. Kiedy ktoś szczerze się do nas uśmiecha od razu myślimy o nim ciepło i zyskuje nasze zaufanie. Taki uśmiech wyraża nastawienie, pomaga zachować spokój w stresujących sytuacjach. Generalnie lubimy się uśmiechać. Ale co wtedy gdy mamy się czego wstydzić? Przecież nie każdy może pochwalić się nienagannym uzębieniem.
Na szczęście na technika bardzo się rozwinęła i w tej dziedzinie. Protetyka, ortodoncja, stomatologia estetyczna to tylko kilka opcji w zależności od potrzeb.

ortodonta

Poprawa wyglądu


Kiedy problemem są krzywe zęby trzeba skorzystać z aparatów ortodontycznych. Są ich różne rodzaje, noszone na stałe czy zdejmowane. Choć na efekty trzeba trochę poczekać są one zazwyczaj zadowalające. Warto by jak najwcześniej korygować takie wady. Dlatego tak często aparaty noszą już małe dzieci. Od jakiegoś czasu popularne jest także usuwanie kamienia nazębnego czy wybielanie zębów.

A co wtedy gdy po prostu brakuje nam zębów?

Ten problem może dotykać osób starszych czy też tych, które bardzo długo paliły i mają zęby w fatalnym stanie. Ratunkiem jest protetyka. To z czego dokładnie skorzystamy zależy od naszych potrzeb. Oferowane są nam koronki różnego rodzaju, wkłady koronkowe, protezy. Wiadomo jednak, że nie są to najmniejsze koszty.
Ważne jest zatem aby dbać o zęby. Uczyć dzieci już od najmłodszych dobrych nawyków. Regularnie myć zęby, chodzić na wizyty kontrolne, unikać w dużych ilościach słodyczy. Dzięki temu oszczędzimy sobie stresu, bólu i pieniędzy.
 

Dodaj komentarz